Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vstříc novým zážitkům

24. 6. 2019

Jak jsem vám již sdělila, Charlotta nastoupila od nového roku jako pokladní do České spořitelny. Po letech planého fňukání, že by to chtělo změnit místo, že není spokojená na starém pracovišti, že má málo peněz atd. se rozhoupala, poslala CV, úspěšně prošla několikakolovým výběrovým řízením, které vyhrála a nastoupila. Když mi líčila, jaké mají firemní benefity, závistí jsem zelenala a nemohla skoro mluvit. Aby mou závist ještě umocnila (můra), pozvala mne tento víkend do Prahy na firemní mejdan zvaný Spořkafest.

Protože jsem z venkova, sama se nabídla, že mi vypracuje cestovní itinerář, což jsem s vděkem přijala. Nee, že bych si to nezvládla najít v jízdním řádu sama, ale když vám to někdo přinese na zlatém podnose až pod nos, tak proč ne ?

Normálně si spolu spíš píšem, telefonujem opravdu výjimečně, takže mne jaksi ani nenapadlo, že mi to nesepíše d mailu, ale zatelefonuje. A to zrovna, když jsem vařila marmeládu. Se slovy: "Piš si" na mne vychlila záplavu čísel a přestupních stanic. Čím jsem si měla asi psát, když jsem třímala v jedné ruce telefon a ve druhé vařečku nepřestávajíc marmeládu míchat neb by se mi přichytila? Asi medvědím drábem na futra.

Takže to nemohlo jinak dopadnout. Z pracně vygoogleného cestovního itineráře jsem si pamatovala pouze útržky. Hlavní nádraží....červený metro.... stanice Florenc, Vltavská, směr Nádraží (jaké nádraží, to už nevím...).....tramvaj číslo (taky nevím, jaké číslo).....tramvají jenom jednu zastávku .........a tam už to uvidíš.

Dopadlo to tak, že jsem z metra vystoupila stanici Vltavská místo na stanici Výstaviště Holešovice, kde se celá mega akce konala. Pak jsem marně hledala čísla tramvají, které jsem měla dojem, že zazněly v telefonátu. No na jednu tramvaj jsem nastoupila a potom, poslušně, přesně podle itineráře, jsem na další zastávce vystoupila a byla jsem v pr...deli. Stála jsem u řeky, park Juldy Fuldy v nedohlednu, kolem ani živáčka, kterého bych se mohla zeptat na cestu (kdybych ovšem potlačila své ego).

S hodinovým zpožděním jsem nakonec přece jen dorazila. Charlottu jsem za precisně zpracovaný cestovní itinerář pochválila do bezvědomí a vrhly jsem se do víru údalostí. Bára Poláková, Čechomor, Mandrage, vystoupení StarDance, Vojta Dyk, jídlo, pití, tanec .... Celý den jsme si nakonec perfektně užily. Co na tom, že dnes nemůžem ani jedna chodit a děkujem bohu, že máme sedavé zaměstnání. Jo už to není na celodenní stání na nohou a vrtění se do rytmu. Ale stálo to za to. A domů jsem se nakonec taky dostala. I bez itineráře.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

marmeláda

(Zuzka, 24. 6. 2019 17:58)

Hlavně Heluš, že se vše povedlo. Spořkafest a i ta marmeláda.
Jsme prostě multifunkční.