Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrána k vráně sedá

12. 8. 2018

Má přítelkyně Charlotta je přímo učebnicovým příkladem rčení: Vrána k vráně sedá. Obklopila se totiž stejně praštěnými kamarádkami, se kterými mne neopomněla seznámit.

Tento víkend se rozjely do Františkových Lázní, kde mj. měli v plánu oslavit narozeniny jedné z nich. Aby měla oslavenkyně dlouho na co vzpomínat, rozhodly se, že jí sehrají pohádku o zvířátkách. Neb jsem se tentokrát nemohla osobně zúčastnit, pověřila jsem Charlottu úkolem vše řádně zdokumentovat. 

Když jsem uviděla fotky, hned mne napadlo, že pohádka by mohla začínat nějak takhle: Žilo bylo nedaleko Černobylu jadernou katastrofou zmutovaných 5 zvířátek: Kočička, Zajíček, Myšička, Krtek a Čunče. V tuto chvíli bych vám - čtenářům doporučovala podívat se fotky v sekci Zvířátka. Kvalita fotek není sice nic moc, ale při troše dobré vůle je tam uvidíte. 

Už jste se mrkli? To je matroš, co?
Ponaučení ? Žádné není. Snad jen to, že blbnout se dá, má a musí v každém věku!! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

odpověď

(Zuzana, 22. 8. 2018 18:29)

Myslím, že máš tu pohádku nějakou pomýlenou.
Žilo bylo 6 roztomilých zvířátek. Kočička, myšička, králíček, krtek a pracečí slečna.Byla nejenom roztomilá, ale i veselá a připravená kdykoliv jakkoliv komukoliv pomoci.
Není tedy divu, že když se ukecaný krtek dostal do problémů, tak se hned seběhla a pomáhala. Na povel to měl jako vždy králíček. Má nejvíce zkušeností, povětšině velmi bláznivých a k neuvěření. Prasátku stačí jen zavelet. Takže se nedivte, že v okamžení je záchranná akce zahájena. I nesmělá myšička se okamžitě přidává. Kočička nechá prohlížení a obdivování v zrcadle a směle se přidává.
Pak už jen raz dva tři a dílo je dokonáno. Zas bylo pomoženo.
No na nás, na nás se můžeš spolehnout.

Není to krásná, roztomilá pohádka ???

Re: odpověď

(Matylda, 22. 8. 2018 18:52)

Matematika asi není Tvá silná stránka, Charlottko, co ? Kočička, myšička, králíček, krtek a prasečí slečna je 5 zvířátek. Ne šest !!!

Re: Re: odpověď

(Zuzana, 22. 8. 2018 19:04)

Jejda. A já měla pocit, že nás tam je šest. Aspoň podle hluku, ryku a smíchu to vypadalo, že nás je minimálně šest. A nebo , má drahá Matyldo, jsi nám evidentně chyběla a my s tebou vlastně počítali. Takže šest.
Že bys byla bobr ? Myslím, že ti slušel. :-)))))

Re: Re: Re: Re: odpověď

(Mína, 24. 8. 2018 21:30)

Ale za to pravdomluvná. :)